Analiza danej procedury daje obraz możliwych do redukcji instrumentów, sprzętu i czynności niepotrzebnych w danej pracy. Dla przykładu: w zestawie diagnostycznym nie powinno być instrumentów do podawania amalgamatu, a przy zakładaniu wypełnień amalgamatowych niepotrzebna jest lampa polimeryzacyjna. W ten sposób zyskujemy dłuższy czas na leczenie pacjenta i więcej czasu dla zespołu stomatologicznego.
Należy się również zastanowić, kiedy można połączyć funkcje dwóch lub trzech instrumentów lub urządzeń w jeden instrument. Prostym przykładem zastosowania tej reguły są instrumenty posiadające aktywne końcówki do pracy z obydwu stron. W ten sposób eliminujemy liczbę instrumentów używanych do jednego zabiegu i zmniejszamy koszty dezynfekcji i sterylizacji tych narzędzi.
Innym przykładem łączenia elementów w pracy jest używanie koferdamu. Zalety jego stosowania w jamie ustnej pacjenta są powszechnie znane. Pod kątem ergonomicznym istotne jest to, że jego użycie zmniejsza liczba opatrunków izolujących pole operacyjne od śliny, wo...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Forum Stomatologii Praktycznej
- Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
- ...i wiele więcej!