Dołącz do czytelników
Brak wyników

To wiedzieć powinniśmy

22 stycznia 2018

NR 33 (Lipiec 2016)

All-bond Universal
Wszechstronny, kompatybilny i optymalny system wiążący

0 60

Udane wiązanie zależy od pięciu kluczowych elementów: skuteczności in vivo, braku bólu pozabiegowego, integralności brzeżnej, kompatybilności bondu i długoterminowej trwałości połączenia oraz spójności siły i adhezji. Bonding stomatologiczny jest krytycznym etapem w osiągnięciu sukcesu przy stosowaniu wypełnień – zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich. Środek wiążący jest komponentem funkcjonalnym dla każdej odbudowy stomatologicznej, ponieważ zapewnia adhezję, jednocześnie uszczelniając i utrzymując  integralność strukturalną, a to właśnie jest celem w zapewnieniu trwałych wypełnień. Jednakże środki wiążące różnią się pod względem składu chemicznego oraz metody aplikacji.

Od ponad 30 lat firma BISCO wsłuchuje się w potrzeby lekarzy praktyków. Na podstawie zebranych doświadczeń stworzyła ALL-BOND UNIVERSAL – system wiążący z prostą techniką aplikacji poparty wieloma badaniami naukowymi. 

Siła wiązania

ALL-BOND UNIVERSAL jest materiałem doskonale zbalansowanym pod względem chemicznym, wykorzystującym monomery MDP, które przyczyniają się do zwiększonej trwałości wiązania. Te łagodnie kwasowe monomery są doskonałe do samotrawienia szkliwa i zębiny, łatwo przenikają przez powierzchnie wytrawione metodą total-etch, szybko tworząc grube hybrydowe warstwy z głęboko zakorzenionymi elementami żywicy. 

Unikalna formuła ALL-BOND UNIVERSAL tworzy wysoką siłę wiązania ze wszystkimi materiałami wykorzystywanymi do odbudowy pośredniej. Co ważne, w przypadkach braku wystarczającej ilości szkliwa, ALL-BOND UNIVERSAL ma wysoką siłę wiązania do zębiny. 

W przeciwieństwie do innych uniwersalnych systemów wiążących ALL-BOND UNIVERSAL złożony jest od podstaw wyłącznie z niezbędnych składników. Pozostałość wody po aplikacji jest bardzo powszechnym i trudnym do rozwiązania problemem. W przeciwieństwie do etanolu czy acetonu woda nie wyparowuje tak łatwo. Często dochodzi do pozostawienia pozostałości wody w warstwie środka wiążącego po aplikacji, co może skutkować przenikalnością środka wiążącego i jego szybszą degradacją itp. ALL-BOND UNIVERSAL wykorzystuje unikalny azotropowy roztwór wody i etanolu, aby pomóc w parowaniu wody i sprawić, że po aplikacji nie będzie żadnych jej pozostałości. ALL-BOND UNIVERAL został tak zaprojektowany, aby być hydrofilny przed polimeryzacją,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Forum Stomatologii Praktycznej
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy