Autor: Grzegorz Ziętek

Uzyskał dyplom lekarza stomatologa w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi własną praktykę stomatologiczno-implantologiczną w Krakowie. Konsultant medyczny BEGO SEMADOS Implant Systems Gmbh & Co.KG.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Leczenie interdyscyplinarne - współpraca pomiędzy implantologiem a ortodontą

Współczesne wymagania estetyczne pacjentów oraz złożoność przypadków wymagają od  lekarzy coraz częstszej współpracy interdyscyplinarnej. Jednym z takich przykładów jest współpraca pomiędzy implantologiem a ortodontą.
 

Czytaj więcej

Podniesienie dna zatoki szczękowej przy użyciu urządzenia piezoelektrycznego

Usunięcie zęba lub zębów w bocznym odcinku kości szczękowych i niezaopatrzenie braków implantami skutkuje w krótkim czasie zanikiem wyrostka zębodołowego oraz pneumatyzacją zatok szczękowych. Podniesienie dna zatoki szczękowej jest obecnie uznaną standardową procedurą implantologiczną. Wykonuje się ją w celu augmentacji wyrostka zębodołowego szczęki. Zabieg ten można wykonać na dwa sposoby. Najczęściej wykorzystywanym sposobem do podniesienia membrany Schneidera jest dojście przez okienko w bocznej ścianie zatoki szczękowej.
 

Czytaj więcej

Implantacja i obciążenie natychmiastowe

W codziennej praktyce stomatologicznej lekarz spotyka się także z pacjentami, u których jest zmuszony do usunięcia zębów w odcinku przednim i nierzadko są to przypadki nagłe. Metodą z wyboru powinna być wtedy implantacja natychmiastowa i o ile to możliwe – z natychmiastowym obciążeniem.

Czytaj więcej