Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina w zgodzie z naturą

artykuły | 20 kwietnia 2018 | NR 37
63

W dobie bardzo dużej ilości i łatwego dostępu do słodkości, zalegających/obklejających zęby żelków, ciasteczek, spulchniaczy, narażone są one na negatywne zmiany. Słodycze zawierają cukry proste, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, na pracę narządów i układów, w szczególności układu trawiennego. Węglowodany w dużych ilościach zakłócają także gospodarkę hormonalną i przyczyniają się do rozwoju cukrzycy typu II. Liczne badania naukowe wyraźnie potwierdzają związek cukrów z próchnicą. Kiedy produkowane są kwasy przez bakterie rozkładające cukry (zawarte w dużej ilości w słodyczach) − uszkadzane jest szkliwo. Przyczyną próchnicy jest również niewłaściwa i nieregularna higiena jamy ustnej, która umożliwia namnażanie bakterii. 

Powszechna stała się wiedza, iż mnóstwo dzieci ma próchnicę kwitnącą, a nadal gro społeczeństwa nie wie, iż próchnica jest chorobą zakaźną. Ponadto, mało kto z nas tak naprawdę zadaje sobie trud zgłębienia wiedzy, co zawiera komercyjna pasta do zębów i że bywa po prostu „tablicą Mendelejewa”. Współczesny człowiek świadomie podejmuje decyzje i szuka na rynku profesjonalnych, ale i naturalnych produktów do higieny jamy ustnej. 

Na polskim rynku dostępne są godne uwagi pasty SPLAT. Misją firmy jest wychodzenie naprzeciw świadomym konsumentom i propagowanie nowych, innowacyjnych preparatów z segmentu codziennej higieny jamy ustnej. Proponowane połączenie innowacyjnych technologii, składników naturalnych z wiodącym składnikiem nanoHYDROXYAPATYTem, w swojej konstrukcji i działaniu są tak zaawansowane i unikalne, iż chronią je światowe patenty. Myślą przewodnią jest propagowanie idei, iż nie chemia, a natura daje człowiekowi rozwiązania na wyciągniecie ręki – nauka stwarza lepsze możliwości wykorzystania i absorpcji tych rozwiązań w ochronie i higienie jamy ustnej. Preparaty tam oferowane to gwarancja korzystania z dobrodziejstw natury. 

Dbajmy o zęby i dziąsła także za pomocą masażu

W naszej kulturze masaż dziąseł jest czymś nowym, jednak warto go wykonywać codziennie. Wymasuj dziąsła okrężnymi ruchami przy pomocy silikonowego palca, który znajduje się w produkcie Splat BABY. Jest to świetny sposób, aby zapobiegać paradontozie, infekcjom oraz ubytkom. Sama pasta proponowana jest dla maluszków do higieny wałów dziąsłowych i błony śluzowej policzka. Zabieg ten przynosi ulgę dziecku w okresie wyżynania się pierwszych zębów. W tym czasie można też stosować n...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Forum Stomatologii Praktycznej
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy