Dołącz do czytelników
Brak wyników

Face the world with a smile!
104 FDI Annual World Dental Congress 7–10.09.2016 r. Poznań

artykuły | 17 kwietnia 2018 | NR 35
258

Tegoroczną prawdziwą światową stolicą stomatologii przez cztery słoneczne dni września był Poznań. Wszystko za sprawą 104. edycji Annual World Dental Congress (AWDC). 

Tradycją jest, że FDI (najstarsza, bo powstała w 1900 r., zawodowa organizacja na świecie) każdego roku organizuje kongres, którego celem jest podyplomowa edukacja stomatologów na najwyższym poziomie, spotkanie członków World Dental Parliament oraz wystawa materiałów i sprzętu stomatologicznego firm z całego świata.

Poznań na tę okoliczność gościł w tym roku kilka tysięcy stomatologów, higienistek stomatologicznych i techników dentystycznych ze 119 krajów, którzy w trakcie trwania imprezy mogli wysłuchać prelekcji ponad 100 wysokiej klasy wykładowców. W sposób szczególny w tym roku podkreślali oni w swoich wystąpieniach konieczność realizowania profilaktyki, promocji zdrowia jamy ustnej i stosowania jak najbardziej nieinwazyjnych technik leczenia.

Równolegle na 5000 m2 powierzchni wystawowych Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentowało się ponad 300 wystawców z 35 krajów. 

Wszystko po to, by w swojej codziennej pracy stomatolog mógł korzystać z nowych technologii, sprawdzonych terapii i postępu w zakresie materiałów oraz sprzętu. Tylko dzięki temu, a także ustawicznemu kształceniu możliwe jest realizowanie przez stomatologa hasła tegorocznego AWDC: Face the Word with a smile!

Poznańska edycja spotkania organizowanego przez FDI podkreśliła także znaczenie zdrowia jamy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy