Dołącz do czytelników
Brak wyników

Tam byliśmy

17 kwietnia 2018

NR 35 (Listopad 2016)

Daysfordentists 2016, czyli piękna jesień w Jachrance

0 379

Irygator to urządzenie stosowane w celu wspomagania podstawowych zabiegów higienicznych, do których zalicza się szczotkowanie oraz nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Zadaniem zarówno szczotkowania, jak i nitkowania jest usuwanie płytki nazębnej i resztek pokarmowych z powierzchni zębów. Przepłukiwanie wpływa na poprawę stanu tkanek przyzębia poprzez masaż dziąseł, wymywanie resztek pokarmowych oraz częściową redukcję objętości biofilmu bakteryjnego z powierzchni.

DaysFORdentists III, czyli Ogólnopolska Konferencja Stomatologów Praktyków odbywała się 21–22 października. Wydawnictwo Forum Media Polska wraz z kierownikiem naukowym, dr. Marcinem Aluchną zaprosiło na to niezwykłe wydarzenie całą plejadę wybitnych wykładowców. Blisko 450 uczestników zaś spowodowało, że śmiało możemy mówić o stomatologicznym wydarzeniu roku 2016. 

POLECAMY

Konferencję w piątkowy poranek rozpoczynał dr Marcin Aluchna wykładem na temat wykorzystania włókien syntetycznych. Następnie dr Bartosz Cerkaski przybliżył nam temat resorpcji endodontycznych w tematyce trudnych przypadków endo. Tego dnia gościliśmy jeszcze dr Katarzynę Brus-Sawczuk, dr. Mateusza Szkliniarza, dr Agnieszkę Pawlik oraz dr. Jacka Smerekę. 

Drugi dzień Konferencji DaysFORdentists był poświęcony zagadnieniom z marketingu (dr Magdalena Szumska)
oraz ergonomicznej pracy przy mikroskopie. Należy tutaj wspomnieć o wspaniałym wykładzie, który przeprowadził dr Maciej Mikołajczyk z ergonomii. Dzięki współpracy z firmą KAVO, mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowej prelekcji, rejestrowanej i miksowanej z trzech kamer – kamery podłączonej do mikroskopu firmy KAVO, kamery obejmującej plan ogólny oraz kamery obejmującej prezentację. Uczestnicy wykładu byli zachwyceni, ponieważ mogli dokładnie obserwować na ekranie wszystkie najdrobniejsze elementy pracy dr. Mikołjczyka pod mikroskopem. 

Dodatkowo, drugiego dnia konferencji mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładach dr. Piotra Okońskiego oraz dr hab. n. med. Konrada Małkiewicza. 

Warto zaznaczyć, że w tak pięknych okolicznościach Hotelu Windsor, w liczbie wyjątkowo pokaźnej wsparło nas wiele znaczących firm na rynku stomatologicznym, na czele z firmą KAVO, firmą FORD oraz firmą Aquajet. 

Zasługi firmy KAVO są nie do przecenienia. Dzięki unitowi i mikroskopowi, który był w sali wykładowej, mogliśmy w pełni uczestniczyć w wykładach z ergonomii i pierwszej pomocy. Firma KAVO była także naszym partnerem przy organizacji warsztatów w temacie „CBCT na co dzień”. 

Prestiżu i przepięknego wyglądu sali wystawienniczej dodawał wspaniały Ford Edge ustawiony w królewskich wnętrzach Hotelu Windsor. Wielu stomatologów było żywo zainteresowanych zobaczeniem i wejściem do środka tego robiącego nieziemskie wrażenie auta. 

„Wisienką na torcie” był zorganizowany przez firmę Aquajet konkurs na najlepsze hasło market...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Forum Stomatologii Praktycznej
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy