Dołącz do czytelników
Brak wyników

16. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
Najnowsze Trendy w Stomatologii

artykuły | 19 stycznia 2018 | NR 31
235

W dniach 19–21 lutego 2016 r. odbyła się w Kołobrzegu 16. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu Najnowsze Trendy w Stomatologii, organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Szczecinie. Nasze wydarzenie uzyskało patronat Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, prezydenta Miasta Kołobrzeg i Mecenat Miasta Szczecina, a patronatem medialnym objęła go TVP3 Szczecin, Dental Tribiune International i Vox Medici (biuletyn informacyjny OIL w Szczecinie).

Ponad 200 uczestników z całej Polski mogło skorzystać z bogatego programu szkoleniowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły pełne sale wykładowe. Spora część wykładów poświęcona została analizie popełnianych błędów klinicznych. Prof. Mariusz Lipski (PUM) omawiał najczęstsze błędy w endodoncji, prof. Katarzyna Emerich (GUM) w pedodoncji, dr n.med. Wojciech Bednarz w periodontologii, a dr hab. n. med. Jolanta Kostrzewa-Janicka, dr Małgorzata Tomasik i tech. dent. Tomasz Ciaputa – w protetyce. Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej dr Grzegorz Wrona, na przykładach „najgłośniejszych” z wokandy spraw stomatologicznych przedstawił zasady działania pionu orzecznictwa dyscyplinarnego samorządu zawodowego.

Lekarze dentyści mogli także pogłębić swoją wiedzę z zakresu medycyny ogólnej. 

O pacjencie w podeszłym wieku w kontekście leczenia stomatologicznego mówiła dr n. med. Magda Wiśniewska, a o profilaktyce zakażeń w praktyce lekarskiej – dr n. med. Marleta Zienkiewicz. Można było także dowiedzieć się, jak wykonać protetyczne wypełnienia estetyczne o małej inwazyjności (dr hab. Mariusz Pryliński), o problemie hipominera...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy