Dział: Polecamy

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Align Technology wprowadza nowe narzędzie - Invisalign Smile Architect™

Invisalign Smile Architect to najnowsze oprogramowanie do planowania leczenia ortodontyczno-odtwórczego na podstawie rysów twarzy, które umożliwia stomatologom ogólnym zintegrowanie terapii nakładkowej z ich kompleksowymi planami leczenia. Łączy wyrównanie zębów i planowanie odbudowy na jednej platformie.

Czytaj więcej

Septodont, PTS i enel-med stomatologia rozdają uśmiechy

16 grudnia br. firma Septodont uroczyście przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu grant w wysokości 200 tys. złotych na działania profilaktyczne skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Partnerem medycznym akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” została marka enel-med stomatologia. Bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz wsparcie dentystyczne będą realizowane w całej Polsce w pierwszej połowie 2023 roku.

Czytaj więcej

Sztuka maskowania zastosowanie materiału Camouflage

Kryteria doboru materiału złożonego, który będzie stosowany do wypełnień, korekt w odcinku przednim, uwzględniają zarówno określone walory estetyczne, trwałość, jak i łatwość modelowania. Uzyskanie odpowiedniej lepkości tworzywa jest możliwe na przykład dzięki podgrzaniu materiału o tak zwanej tradycyjnej konsystencji. Zaletą takiego postępowania jest również zmiana warunków reakcji polimeryzacji, czemu odpowiada wzrost konwersji.

Czytaj więcej

Antybiotyki w stomatologii – dane epidemiologiczne, działania niepożądane i ich prewencja ze szczególnym uwzględnieniem roli Saccharomyces boulardii

Antybiotyki od lat są nadużywane przez stomatologów. Stosowanie ich w ramach profilaktyki po zabiegach stomatologicznych u osób zdrowych nie przynosi dodatkowych korzyści. W profilaktyce zakażeń w stomatologii podstawowe znaczenie ma właściwa higiena jamy ustnej i zachowanie odpowiednich zasad aseptyki i antyseptyki okołozabiegowej, natomiast w leczeniu zakażeń zębopochodnych – miejscowe leczenie przyczynowe. Stosowanie antybiotyków nie jest substytutem żadnego z tych postępowań.

Czytaj więcej

ELUGEL ŻEL STOMATOLOGICZNY WSPOMAGA HIGIENĘ JAMY USTNEJ – niezbędny element antyseptyki w gabinecie dentystycznym

Liczne badania nad chlorheksydyną wykazały, że związek ten znacząco poprawia stan higieny jamy ustnej i jest jednym z najczęściej stosowanych antyseptyków w stomatologii. Z tego względu chlorheksydynę znajdziemy w wielu produktach przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji jamy ustnej, np. pastach do zębów, płynach do płukania, czy żelach stomatologicznych. Dentyści w swoich gabinetach wykorzystują produkty zawierające ten składnik, by w odpowiedni sposób zadbać o antyseptykę jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych. Żel stomatologiczny Elugel jest produktem, który idealnie sprawdzi się w gabinecie dentystycznym jako niezbędny element antyseptyki. Warto rekomendować go także pacjentom, którzy szczególnie powinni zadbać o higienę, ze względu na proces leczenia lub stan zdrowia jamy ustnej.

Czytaj więcej

Warto dmuchać na zimne!

W związku z rozpowszechnianiem się informacji o wzroście zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV, zachęcamy do zapoznania się z poniższą treścią.  

Czytaj więcej