Dołącz do czytelników
Brak wyników

Relacja

26 kwietnia 2019

Targi KRAKDENT® ponownie zachwyciły

0 573

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie KRAKDENT® udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych oraz asystentek i higienistek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej.

Siła spotkań

W tym roku w Targach KRAKDENT® udział wzięło około 16 000 osób. Wysoka frekwencja świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań i rozmów, dzięki którym goście mogą wymienić się kontaktami, poznać osobiście oraz podzielić swym doświadczeniem.
- Dla mnie Targi KRAKDENT® to przede wszystkim miejsce, gdzie całościowo mogłem zobaczyć, co jest dostępne na polskim rynku, co jest modne i kto jest znany w Polsce. Pół roku temu po kilkunastu latach wróciłem z Anglii, więc aktualnie nie znam nikogo i nie wiem, co się dzieje w branży. Targi to doskonałe miejsce, żeby porozmawiać z ludźmi i zacząć się odnajdywać z powrotem na krajowym rynku. – powiedział Paweł Sobociński, stomatolog.

POLECAMY

Rekordowa liczba Wystawców

W Targach udział wzięła rekordowa liczba Wystawców – 451 firm z całego świata, m.in.: Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Również w tym roku nie zabrakło słów uznania. Wystawcy dostrzegają, iż organizatorzy nie spoczywają na laurach i dokładają starań, aby spełnić wymagania swoich gości.
- Tegoroczna edycja była wspaniała. Mieszkam w Krakowie i tym bardziej cieszę się, że te targi cały czas się rozwijają. – podsumował wydarzanie Raimund Kuspiel z firmy Olident.
- Targi krakowskie od wielu lat są dla nas bardzo udane. Jako firma na tych targach zawsze prezentujemy tylko i wyłącznie nowości. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, mamy możliwość spotkania się, porozmawiania a co najważniejsze klientów jest bardzo dużo – powiedział Artur Podolski z firmy Marrodent.
Wśród Wystawców byli również tacy, którzy od razu deklarowali swój udział w kolejnej edycji Targów, tak jak Jens Oberhoffner z firmy Coltene - Uważam, że Targi KRAKDENT® to najlepsze targi w Polsce, które utrzymują swój poziom.. Widzimy się za rok.

Targi zaangażowane społecznie

Każdy z nas jest człowiekiem, a pomagając drugiemu człowiekowi pomagamy de facto sobie, bo nigdy nie wiemy, czy sami nie będziemy kiedyś potrzebować pomocy. – powiedział lekarz stomatolog Konrad Rylski, wygłaszając wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce”.
Z całą pewnością podczas trzech dni targów można było spotkać wielu lekarzy, którzy do swojego zawodu podchodzą holistycznie i dla których ich zawód to misja.
Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie, mająca na celu popularyzację roli stomatologów
w rozpoznawaniu potencjalnie nowotworowych zmian w jamie ustnej pacjenta. Na wybranych stoiskach odbyły się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy uczyli się jak powinno wyglądać takie badanie, które można przeprowadzić
w trakcie standardowego przeglądu. Do akcji włączyło się wielu cenionych w branży stomatologów, którzy zarówno badali jak i brali udział w akcji w charakterze pacjentów.
- Problem onkologiczny naszych pacjentów jest niezwykle istotny. Dane dotyczące problemów onkologicznych, które przedstawia nam Światowa Organizacja Zdrowia są szokujące. Każdy
z nas ma kogoś znajomego, czy kogoś w rodzinie kto jest chory onkologicznie, dlatego ta akcja wydaje się być niezwykle istotna. My jako lekarze stomatolodzy, lekarze pierwszego  kontaktu musimy być niezwykle czujni na wszelkie patologie, które w jamie ustnej spotkamy, koncentrować się nie tylko na zębie, nie tylko na czasem błahym problemie, z którym przychodzi pacjent ale przede wszystkim bardzo dokładnie badać całą jamę ustną – apelowała podczas Targów prof. Jolanta Pytko-Polończyk.
- Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi dentystom na znaczenie badania stanu błony śluzowej jamy ustnej podczas każdej kontroli stomatologicznej. Pamiętajmy, że poświęcając 5 minut na dokładne badanie kliniczne zewnątrz- i wewnątrzustne jesteśmy w stanie uratować komuś życie.  Rak jamy ustnej wykryty na wczesnym etapie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pięcioletniej przeżywalności na poziomie około 80%, natomiast wykryty
w zaawansowanym IV stadium daje szanse na pięcioletnie przeżycie tylko 10% pacjentów. Dlatego badajmy naszych pacjentów dokładnie, badajmy nie tylko zęby, ale węzły chłonne, błonę śluzową. Zwracajmy uwagę na miejsca charakteryzujące się najwyższym ryzykiem transformacji nowotworowej, czyli brzuszną i boczne powierzchnie języka, dno jamy ustnej, okolicę zatrzonowcową, podniebienie miękkie – Karolina Babiuch, dr n. med., specjalista periodontolog, która prowadziła badania w ramach akcji #JestemCzujnyOnkologicznie.
Organizatorem akcji była Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. organizator Targów KRAKDENT® oraz partnerzy merytoryczni - Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Chirurgii Stomatologicznej
i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Popularnością cieszyła się również akcja charytatywna – DENTOPOMOC. Dzięki współpracy Targów w Krakowie z Wystawcami Targów KRAKDENT® dzieci z małopolskich domów dziecka i...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Forum Stomatologii Praktycznej
  • Nielimitowany dostęp do całego archiwum czasopisma
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy