ALIGN TECHNOLOGY OTWIERA NOWE EDUKACYJNE CENTRUM SZKOLENIOWE DLA LEKARZY INVISALIGN® WE WROCŁAWIU

Otwarty dostęp

Wrocław, 10 lipca 2023 – Firma Align Technology, Inc. (Nasdaq: ALGN), wiodący światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu przezroczystych nakładek Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanego w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej ogłosiła otwarcie nowego Edukacyjnego Centrum Szkoleniowego dla certyfikowanych lekarzy Invisalign we Wrocławiu.

Inwestycja dołącza do wcześniej otwartych obiektów Align we Wrocławiu – Centrum Planowania Leczenia Invisalign, pierwszego zakładu produkcyjnego w Europie oraz funkcji komercyjnych i back office. Długofalowe zaangażowanie na polskim rynku odzwierciedla wsparcie Align Technology dla certyfikowanych lekarzy Invisalign w Polsce i całej Europie oraz zaangażowanie firmy w edukację i cyfryzację branży stomatologicznej, aby pomóc stomatologom w transformacji uzębienia pacjentów.

POLECAMY

Nowe Edukacyjne Centrum Szkoleniowe we Wrocławiu zaoferuje stomatologom z Polski i Europy całoroczny dostęp do szkoleń i programów edukacji klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści płynących ze stosowania i integracji rozwiązań cyfrowych Align w ich gabinetach. Lekarze będą mieli okazję nawiązać kontakt ze swoimi kolegami, a także wymieniać się doświadczeniami nabytymi podczas leczenia systemem Invisalign i cyfryzacji swoich praktyk.

W oficjalnej ceremonii otwarcia 6 lipca wzięło udział ponad 50 gości, w tym lekarzy Invisalign® i członków naukowych towarzystw stomatologicznych. Zaproszeni wzięli udział w prezentacjach, dedykowanym warsztacie i ceremonii przecięcia wstęgi. Edukacyjne Centrum Szkoleniowe, wraz z wcześniejszymi inwestycjami Align we Wrocławiu – Centrum Planowania Leczenia, zakładem produkcji 3 D i siedzibą operacji komercyjnych, to kolejny argument przemawiający za uznaniem miasta „polską stolicą uśmiechu”.

"Jesteśmy dumni z rozwoju i ekspansji Align Technology i osiągnięcia kolejnego kamienia milowego właśnie na polskim rynku" – powiedział Jakub Wróbel, dyrektor generalny Align Technology w Polsce. "Wrocławska placówka jest wyjątkowa pod względem konfiguracji, łącząc planowanie leczenia, całkowicie polskojęzyczne wsparcie lekarzy na każdym etapie współpracy i zakład produkcyjny - wszystko w jednym miejscu, a teraz również Edukacyjne Centrum Szkoleniowe - dostępne dla lekarzy w celu dalszej edukacji klinicznej i wymiany doświadczeń. Nasz program szkoleniowy maksymalizuje komfort i jakość kształcenia lekarzy, umożliwiając im skuteczne stosowanie najnowszych technologii cyfrowych w stomatologii i ortodoncji.”

"Współpraca z lekarzami ma kluczowe znaczenie dla Align, ponieważ mocno wierzymy w opiekę nad pacjentem prowadzoną przez lekarza i pozytywny wpływ koleżeńskiej wymiany doświadczeń między profesjonalistami zdrowia, na popularyzację cyfryzacji i leczenia Invisalign w branży stomatologicznej. Nowe Edukacyjne Centrum Szkoleniowe w Polsce odzwierciedla nasze zaangażowanie w edukację i ciągłe doskonalenie produktów, które przekłada się na zadowolenie pacjentów i rozwój naszej marki. W samej Europie i EEMA organizujemy ponad 1000 wydarzeń edukacyjnych rocznie, co certyfikowani lekarze Invisalign cenią najbardziej we współpracy z nami. Wspólnie budujemy przyszłość stomatologii cyfrowej w Europie" – dodał Markus Sebastian, starszy wiceprezes EEMA w Align Technology.

Dr Amadeusz Kuźniarski, Dyrektor ds. Medycznych Akademickiej Polikliniki Stomatologicznej we Wrocławiu: "Edukacja wyposaża lekarzy w wiedzę i umiejętności, aby osiągnąć najwyższy potencjał, zapewnić wyjątkową opiekę, napędzać innowacje i pozytywnie wpływać na wyniki pacjentów. Właśnie kształcąc i inspirując przyszłe pokolenia, lekarze odgrywają kluczową rolę w tworzeniu świadomości i budowaniu, zdrowszej przyszłości”.

Align Technology wspiera lekarzy w doskonaleniu ich umiejętności w nowoczesnej ortodoncji, zapewniając możliwość ciągłego uczenia się i nawiązywania kontaktów z innymi wiodącymi profesjonalistami z branży. Ponad 25 lat przywództwa firmy Align w zakresie innowacji i technologii jest napędzane przez system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek, który pomógł stomatologom przekształcić uśmiechy i zmienić życie już ponad 15,1 miliona pacjentów.

Przypisy