Dołącz do nas

Praktyczna stomatologia

Autor Kotłowski Jan

Stomatolog to nie tylko lekarz stomatologii

czyli co powinniśmy wiedzieć o naszym gospodarowaniu finansami

Zawód stomatologa to zawód o pięknej tradycji, o cechach wielkiej misyjności, osławiony wieloma słynnymi, legendarnymi wręcz nazwiskami. Fotel stomatologiczny często odgrywa rolę podobną jak fotel u psychologa. Pacjenci zaś, często żegnając ból zęba, żegnają jednocześnie swoje problemy prywatne czy zawodowe.

Gospodarowanie i zyski

Lecz jednak w naszym pięknym zawodzie, gospodarowanie finansami jest równie istotne co leczenie. Dokładnie tak, jak w przypadku prowadzenia każdej innej działalności gospodarczej. Niezbędne jest na przykład posiadanie rezerwy finansowej na niespodziewane wydatki, takie jak awaria sprzętu lub czasowa niezdolności do pracy w przypadku choroby.
To samo tyczy się zysków. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia leczenia pacjentów. Aby zwiększyć zyski w swojej praktyce, warto szukać oszczędności, ale takich, które nie obniżą jakości świadczonych usług. Mam tu na myśli 
przemyślane zakupy materiałów i sprzętu, porównywanie cen u różnych dostawców oraz ich negocjowanie. Spore oszczędności przynoszą też zakupy w sklepach internetowych, zwłaszcza 
w tych sklepach, które posiadają konkurencyjne ceny, np. DentalTree.pl, gdzie można na co dzień kupić materiały stomatologiczne w bardzo dobrej cenie lub trafić na jeszcze korzystniejsze promocje.

Dlaczego przez Internet?

Coraz częściej kupuję sprzęt i materiały przez Internet. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zamówienia można składać o dowolnej porze. Jak wiadomo w naszym zawodzie często pracujemy do późna i na złożenie zamówienia w godzinach pracy sklepów stacjonarnych po prostu nie ma czasu. Sam często przygotowaną przez asystentkę listę gabinetowych braków zabieram do domu
i późnym wieczorem robię zakupy przez Internet. Do tego można wybrać dogodną dla nas formę płatności oraz dostawy, a ceny bywają konkurencyjne. Na pewno też oszczędzamy czas, a przecież czas to pieniądz.

Szybciej i sprawniej

Warto dodać, że kupując sprzęt i materiały do naszej praktyki, robi się to szybciej i sprawniej. DentalTree.pl ma przejrzystą witrynę, więc złożenie zamówienia zajmuje kilka minut, a wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu czy gabinetu.
Tak naprawdę w dobie postępującej cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu takie transakcje już nikogo nie dziwią, a w niedalekiej przyszłości zapewne staną się czymś zupełnie naturalnym.

Nie lubimy powikłań

Podsumowując – dobre i złe decyzje podejmowane przy gospodarowaniu swoimi finansami można porównać do dobrych i złych decyzji podejmowanych podczas leczenia stomatologicznego. Zarówno w leczeniu, jak i sprawach finansowych ważne jest planowanie. Nieprzemyślane działania łatwiej prowadzą do błędów lub powikłań. Dlatego szczerze polecam kupowanie sprzętu i materiałów stomatologicznych przez Internet.

  • Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

  • Perspektywy testowania genetycznego u chorych z postacią agresywną i przewlekłą zapalenia przyzębia