Dołącz do nas

Praktyczna stomatologia

Autor Aluchna Marcin

Ekspert testuje system do wykonywania licówek kompozytowych proveneer

Korekty powierzchni wargowych zębów, których celem jest maskowanie przebarwień lub/ i modyfikacje kształtu wpisały się już w standard zabiegów stomatologicznych. Poszukiwanie optymalnej metody postępowania stało się inspiracją do stałego modyfikowania oferowanych w tej materii rozwiązań. Obecnie dostępna jest szeroka gama dostępnych tworzyw, a także licówki standardowe-prefabrykowane.  Uwagę autora zwrócił nowy na naszym rynku materiał dedykowany właśnie wykonywaniu licówek kompozytowych Proveneer ( 1 )

 Zestaw wprowadzający zawiera wszystkie niezbędne składniki umożliwiające wykonanie licówek kompozytowych zarówno metodą bezpośrednią jak i z wykorzystaniem polimeryzacji zewnątrzustnej.

Cechą odróżniającą ten materiał jest zarówno metoda konfekcjonowania, jak i spos...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 79% treści

  • Farmakoterapia w walce z bólem i infekcją bakteryjną w leczeniu kanałowym

Podstawowy

Diagnostyka i leczenie zatok szczękowych w aspekcie leczenia implantologicznego

Zatoki przynosowe w pewnym sensie stanowią przedłużenie jam nosa. Największe objętościowo są zatoki szczękowe znajdujące się po obu stronach nosa
Podstawowy

Uśmiechnięty lekarz – szarlatan czy profesjonalista?

Wiele gabinetów lekarskich, przede wszystkim stomatologicznych, działa w Polsce pod hasłem uśmiechu i przyjaznego nastawienia. Wciąż wielu pacjentów odczytuje to bardziej jako chwyt reklamowy niż szczerą postawę.