Dołącz do nas

Praktyczna stomatologia

05/06/2018

Zaburzenia mikrobiologiczne po antybiotykoterapii jako czynnik spustowy wadliwej odpowiedzi immunologicznej

W praktyce stomatologicznej jednymi z najczęściej przepisywanych leków są antybiotyki, których stosowanie wiąże się z zaburzeniami w obrębie mikrobio...
16/03/2018

Ból i jego leczenie w praktyce lekarza dentysty

Ból jest doznaniem zmysłowym i emocjonalnym, związanym z działaniem uszkadzającego bodźca lub też bodźca, którego działanie zagraża wystąpieniem takie...
30/11/2017

Farmakoterapia w walce z bólem i infekcją bakteryjną w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe stanowi ingerencję w organizm, która zwiększa ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowej infekcji bakteryjnej. Wiąże się często także z dol...

Archiwum magazynu

Archiwum magazynu

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Darmowy

CEDE 2018: odliczanie do rozpoczęcia festiwalu wiedzy

Już tylko kilkanaście tygodni dzieli nas od rozpoczęcia 27. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2018 (20-22 września).
Podstawowy

CEDE 2017 i Kongres Unii Stomatologii Polskiej - dobry czas na rejestrację

W tym roku CEDE (14-16 września) to nie tylko wystawa w czterech pawilonach, ale także trzydniowy kongres naukowy i wiele nowości m.in. internetowy konkurs na najlepsze produkty na rynku - „Gwiazdy CEDE”. Do 2 czerwca obowiązuje niższa opłata za uczestnictwo w Kongresie Unii Stomatologii Polskiej.
Podstawowy

Dlaczego szwedzcy dentyści przyjeżdżają do Polski?

Mamy w Polsce epidemię próchnicy. Szwedzcy dentyści przyjeżdżają do naszego kraju, żeby zobaczyć, jak wyglądają dziurawe mleczaki. U nich takich nie ma.
Podstawowy

Łuk twarzowy i artykulator – niezbędne we współczesnej protetyce funkcjonalnej

Powszechna jest opinia, że etap dopasowania do warunków zwarciowych jest integralnym elementem klinicznych procedur, podczas których umieszczamy uzupełnienie protetyczne (inlay, onlay, koronę, protezę całkowitą) w jamie ustnej pacjenta.

Autorzy

Autorzy

Zostań autorem

Chcesz opublikować tekst na łamach naszego magazynu? Zapoznaj się z wymogami redakcyjnymi i zgłoś swój tekst. Jeśli zaakceptuje go nasze rada programowa to zyskasz szansę na publikację!

lek. dent. Oskar Kaczmarek

ekspert ds. mikrobioty i terapii mikrobiologicznej, propagujący holistyczne podejście do pacjenta

dr n. med. Jacek Matys

chirurg stomatologiczny

dr n. med. Rafał Flieger

ortodonta

Partnerzy